ERCSI FALANSZTER

Fischer Ádám képviselő 2023. évi képviselői beszámolója

2024. december 30. 19:00 - FischerÁdám

Ercsi Város Tisztelt Népe!

A Magyarország helyi önkormányzatairól szóló törvény 32. § (2) bekezdés k) pontjában foglalt kötelezettségemnek eleget téve ezúton adok tájékoztatást a legutóbbi – 2023. november 30-i – képviselői beszámolóm óta eltelt egy éves időszakban a Város Népe szolgálatában végzett munkámról. Az év folyamán 2024. szeptember 30-ig alpolgármesterként, október 1-től képviselőként vettem részt az Önkormányzat munkájában.

f_001_1_1.png

Természetesen idén is részt vettem a Képviselő-testület és szakbizottságai üléseinek túlnyomó részén, alpolgármesterként rendszeresen részt vettem az ülések előkészítésében is. Az üléseken javaslataimmal igyekeztem segíteni az önkormányzati munkát, szavazataimmal a Város egészéért érzett felelőséggel képviseltem választóimat.

alpolgarmester_03.jpg

Az év elején aktívan

részt vettem a Város 2024. évi Költségvetésének elkészítésében,

az önkormányzati ciklus utolsó – szeptember 24-i ülésére – pedig számos javaslatot tettem a Költségvetés aktualizálására, hogy az azóta hivatalba lépett városvezetés tisztán lásson az Önkormányzat pénzügyi helyzetével kapcsolatban. A leköszönő Önkormányzat 373 millió forint tartalékot hagyott a következő városvezetésre, amiből 280 millió semmilyen feladattal nem terhelt, szabadon felhasználható tartalék. Mindez komoly előrelépés a 2019 őszén örökölt állapotokhoz képest. Az akkor rendelkezésre álló tartalék összesen 73 millió forintot tett ki, amiből a szabadon felhasználható tartalék mértéke mindössze 5 millió forint volt. Úgy gondolom emelt fővel zárhattuk a mögöttünk hagyott ciklust, hiszen

Ercsi gazdálkodását a csőd széléről a nehézségek ellenére sikerült jó irányba fordítani, és biztos lábakon álló, komoly tartalékokkal rendelkező Önkormányzatot hagyni a következő városvezetésre.

A 2019-es, 2020-as, 2021-es és 2022-es után a 2023. évi vagyonnyilatkozatomat is nyilvánosságra hoztam az átlátható működés érdekében.

Alpolgármesteri megbízatásomhoz híven munkám során

a Város fejlesztésének az előmozdítására fektettem a legnagyobb hangsúlyt.

Ercsi Város Önkormányzat jelen önkormányzati ciklusban összesen 7 támogatási kérelmet nyújtott be, melyek közül 5 pozitív elbírálásban részesült, 2 elbírálása pedig folyamatban van.

Az elnyert támogatások mértéke 1 532 230 420 Ft, ami a legnagyobb egy ciklus alatt elnyert támogatási forrás Ercsi Város történetében.

A még elbírálás alatt álló 2 projekt esetében Ercsi Város Önkormányzat az egyetlen pályázó a megyében, így valószínűsíthetően

a támogatási forrás további 484 000 000 Ft-tal, összesen 2 016 230 420 Ft-ra fog nőni, ami kivételes alkalmat teremt a Város korábban még nem látott mértékű fejlesztésére.

Az 5 támogatott projekt közül 3 megvalósítás alatt áll, míg 2 esetben a Támogatási szerződés megkötése van folyamatban. A kivitelezés csak egy projekt keretében indult meg, de az be is fejeződött a ciklus végére.

2024-ben koordinációm mellett

befejeződött a Város második bölcsődéjének a felépítése.

A kivitelezés a vállalkozási szerződés 2023.03.29-i aláírását követően 12 hónapon belül 2024.03.18-án elérte az 100%-os készültséget, a műszaki átadás-átvételi eljárást 2024.04.18-án lezártuk. A projektben közreműködő kormányzati szakmai szervezet – a Lechner Tudásközpont – által beépíteni javasolt ún. fénycsatornák betervezésre és beépítésre kerültek az épületbe, azonban a Katasztrófavédelem ezek miatt nem járult hozzá az épület használatbavételéhez, mivel a fénycsatornák nem biztosították a megfelelő tűzzáróságot. A tűzzáróság helyreállítása önkormányzati forrásból megtörtént, azonban ez jelentősen késleltette az épület használatbavételi engedélyének a megszerzését. Az engedély kiadására végül 2024.10.30-án került sor.

A projekttől függetlenül – szintén a koordinációm mellett –

rendeztük a Fűzfa utca Laktanya felőli végén a közterületek állapotát, aszfalt burkolatú utat alakítottunk ki.

A bölcsőde működéséhez szükséges bútorokat, háztartási gépeket, játékokat és egyéb eszközöket beszereztük, beépíttettük. A bölcsőde játszókertjének berendezésére kiviteli tervet készíttettünk. A játszókert növénytelepítési munkáinak elvégzésére ezzel összhangban beszerzési eljárás indult. Az időközben hivatalba lépett új városvezetés számára a működési engedély megszerzéséhez szükséges információkat 2024.11.04-én személyes egyeztetésen és írásban is átadtam, a projekt lezárásával kapcsolatban azóta is állok rendelkezésre, amennyiben szükséges. A működési engedélykérelem benyújtására tudomásom szerint azóta még nem került sor.

A Városközpont megújítását és a kerékpárút meghosszabbítását célzó projekt keretében továbbra is a tervezés folyamata zajlik.

A koordinációm mellett készült tervek több egyeztetési forduló után 2023.12.19-re nyerték el az Önkormányzat által jóváhagyott formájukat. Ezután született meg a döntés arról, hogy támogatást nyertünk a Dózsa György út egy szakaszának felújítására is. A műszaki racionalitás ezért azt kívánta, hogy a már elkészült tervdokumentációt újból átdolgozzuk, hogy a két projekt összhangba kerüljön. Ezek a módosítások 2024.02.14-re készültek el. A terveket uniós előírások miatt ezután be kellett nyújtanunk ún. „Kerékpáros Tervzsűrire” is. A tervező a terveket 2024.03.08-án nyújtotta be a Tervzsűri felé, akik az észrevételeiket csak 2024.04.08-án tették meg. Az észrevételek szerint javított tervek 2024.05.13-ára készültek el.

A 2024.06.09-i önkormányzati választáson megválasztott

új városvezetés azonban nem sokkal később kifejezte, hogy a Városközpontban nem a tervezett kialakítást kívánja megvalósítani.

A tervezési szerződés kapcsán ezért minden érintett bevonásával 2024.06.26-án, majd 2024.07.15-én egyeztetést tartottunk. Megállapodtunk abban, hogy a kerékpárút meghosszabbításának terveit benyújtjuk engedélyeztetésre, az engedélyek megszerzése után pedig elszámolunk a tervezőkkel. A városközpontban megvalósítandó beavatkozások ügyében az új városvezetés a saját elképzeléseinek megvalósítására elölről kezdi a terveztetés folyamatát. A kerékpárút engedélyeztetéshez szükséges dokumentumok tervező felé 2024.08.15-én megküldésre kerültek.

A kerékpárút megépítéséhez az Eötvös utca – Dózsa György út kereszteződésében egy telekrész megvásárlása szükséges, aminek feltételeiről a tulajdonosokkal szóbeli megállapodást kötöttünk, javaslatomra pedig a Képviselő-testület elkülönítette a szükséges forrásokat a Költségvetésben. Mivel Magyarország Kormánya továbbra sem fér hozzá teljeskörűen az európai uniós támogatásokhoz, számos projekt esetében visszahívta az önkormányzatoknak már kifizetett támogatási előlegeket. Ebben a visszahívásban tárgyi projekt is érintett tekintve, hogy az Önkormányzat a Támogatási szerződés aláírását követő 12 hónapon belül nem használta fel a rendelkezésre álló támogatás 10%-át. Emiatt 2024.09.20-án intézkedtünk 369 881 064 Ft támogatási összeg visszautalásáról az Államkincstár részére. Mindez nem jelenti azt, hogy a támogatástól az Önkormányzat elesett volna, az projekt előrehaladásának mértékében egyedi lehívások alapján kerülhet újra kiutalásra.

A Dózsa György út-Táncsics Mihály utca Villanytelep utca és a Tűzoltótorony közötti szakaszának átépítésével, valamint a Csónakház felújításával kapcsolatos projektjeink megvalósítását szintén az Európai Unió és Magyarország Kormánya közötti viták hátráltatják

véleményem szerint. A koordinációm mellett készült támogatási kérelmek közül az előbbit 2022.06.01-én, utóbbit pedig 2022.11.30-án nyújtottuk be. Sajnálatos módon mindkét esetben 1,5 évet kellett várni a támogatói döntésre, ami mindkét esetben pozitív volt: az útfelújítás esetében 2023.12.11-én, a Csónakház kapcsán pedig 2024.04.11-én érkezett meg. További jelentős időt vett igénybe, még az Építési és Közlekedési Minisztérium a saját új szabályozása szerint nyilatkozott arról, hogy egyik projektben sem kíván konzorciumi partnerként részt venni. Végül a Támogatási szerződések támogató általi aláírása is indokolatlanul lassan zajlik. A Csónakház esetében ez 2024.09.24-én, a pozitív támogatói döntés után újabb közel fél évvel megtörtént, azonban az útépítés esetében a mai napig – döntés után egy évvel – sem történt meg! A projektek megvalósítása így a mögöttünk hagyott önkormányzati ciklusban nem tudott megindulni.

Koordinálásom mellett 2023. év végén elkészültek a Város „Szociális célú városrehabilitáció” elnevezésű pályázati felhívásokra benyújtott támogatási kérelmei is, amiknek keretében

az Önkormányzat célja a Savanyúrét városrész komplex fejlesztése, bérlakások kialakítása, a Május 1. körút felújítása, valamint a szociális munka lehetőségeinek fejlesztése.

A támogatási kérelmek 2023.12.15-én kerültek benyújtásra, azonban az azóta eltelt egy évben azok nem került elbírálásra, így értelemszerűen ezen projektek megvalósítása sem indulhatott meg a mögöttünk hagyott önkormányzati ciklusban.

Az Egészségház felújítására, informatikai és orvosi eszközök beszerzésére elnyert támogatás

felhasználását a járóbeteg-szakellátót üzemeltető önkormányzati társaság koordinálta, azonban az elkészített tervek megvalósításakor szerzői jogi problémákba ütköztek, aminek a megoldására irányuló tárgyalásokban magam is részt vettem. Később a jogszabályi környezet változása miatt magát az önkormányzati társaságot is fel kellett számolni, így mára már önkormányzati intézményként működik a rendelő is. Az átalakulás folyamatán lefolytatott egyeztetéseken szintén részt vettem.

Sikerrel pályázott az Önkormányzat ezen kívül több kisebb összegű támogatás elnyerésére. A közreműködésemmel elkészült egyik pályázat eredményeként

beszerzésre került egy új kistraktor,

amit az Önkormányzat részéről én vettem át 2024.01.23-án.

A 2014-19 önkormányzati ciklusból

összesen 11 db projekt húzódott át a 2019-24 önkormányzati ciklusra, amelyek jelentős része kapcsán komoly szabálytalanságok merültek fel.

Ennek ellenére koordinációm mellett mindegyik projekt záró elszámolása és szakmai beszámolója benyújtásra került. Két projekt megvalósításától az önkormányzat forráshiány miatt elállt. A fennmaradó 9 projekt közül

5 projekt esetében sikerült az adott projektet fenntartási időszakba léptetnünk.

2024-ben a Tótlik infrastrukturális fejlesztésével kapcsolatos projekt lépett ebbe a státuszba. Valamennyi fenntartás alatt álló projekt fenntartási jelentését benyújtottuk, a Járási foglalkoztatási együttműködések projekt keretében foglalkoztatási fórumot rendeztünk.

A fennmaradó 4 projektből 3 esetében további hiánypótlások szükségesek. A Duna-part felújításával kapcsolatos projektben március 5-én helyszíni ellenőrzésre is sor került a Magyar Államkincstár ellenőrei által. A felmerülő hiányosságokat mindhárom projektben a rendelkezésre álló anyagok erejéig pótoltuk. A negyedik projekt –

a Jövőforrás Ercsiben program – esetében az Irányító Hatóság szabálytalanságokat állapított meg,

illetve a szabálytalansági eljárás eredményeként az Önkormányzatot 4 971 968 Ft, míg az Önkormányzat konzorciumi partnerét 11 629 400 Ft támogatási összeg visszafizetésére kötelezte.

Az Önkormányzat számára elérhető pályázati lehetőségek ügyében alpolgármesterként igyekeztem minden konzultációs lehetőséget kihasználni, így tájékoztató konferencián vettem részt a Vármegyeházán a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programmal kapcsolatban, valamint több alkalommal egyeztettem a környező vidékfejlesztési csoportok tagjaival, illetve a Széchenyi Programiroda képviselőjével.

Alpolgármesterként koordináltam a Város egyéb szolgáltatások beszerzésére irányuló közbeszerzési eljárásait is.

A közétkeztetési feladatok ellátására irányuló közbeszerzés eredményeként létrejött szerződés január 2-án került aláírásra és két évre biztosítja a Város intézményeiben a szolgáltatást. A városgazdálkodási feladatok ellátására irányuló szerződés teljesülését rendszeresen ellenőriztem annak érdekében, hogy a havi megrendelések és a teljesítések összhangban legyenek a szerződés szerinti mennyiségekkel és költségekkel.

Leköszönő alpolgármesterként

az újonnan hivatalba lépő városvezetés számára a fejlesztési és pályázati ügyekről 90 oldalas beszámolót adtam át,

amit a Város Népe számára is elérhetővé tettem, valamint a minél gördülékenyebb átmenet érdekében azóta is állok rendelkezésre, amennyiben bármelyik ügyben szükség lenne a segítségemre.

Az év folyamán többször is azt javasoltam a Képviselő-testületnek, hogy csak akkor járuljon hozzá az Önkormányzat az Iváncsán épülő akkumulátorgyár működéséhez szükséges, Ercsi területén kialakítandó új dunai kutak létesítéséhez, ha a beruházás keretében Ercsi is részesül az itt kitermelt, tisztított, mangánmentes ivóvízből. Sajnos nem sikerült a Testület többségét meggyőznöm erről, így

a kutak kialakítása megtörtén, Ercsiben viszont továbbra is problémát okoz az ivóvíz mangánszennyezettsége.

Az Önkormányzat végül – szintén az én javaslatom nyomán – hivatalos formában is kérte az új kutakat üzemeltető DRV ZRt-t, hogy biztosítson Ercsi számára is tisztított ivóvizet, amire tudomásom szerint szóbeli ígéretet adott a társaság.

2023. végén nyílt levélben kértem az Országos Rendőrfőkapitányt az Ercsi Rendőrőrs megerősítésére, amit 1082 helyi lakos is támogatott aláírásával. A levélre válaszul 2023.12.19-én

a Vármegyei Rendőrkapitányság főkapitány-helyettesével egyeztettünk személyesen, aki a rendőri állomány eseti megerősítésére tett ígéretet,

három forrásból: a Készenléti Rendőrség, az Autópálya-rendőrség, illetve a Dunaújvárosi Kapitányság állományából. Ezzel párhuzamosan újra sikerült alkalmaznunk egy fő közterület-felügyelőt is. Februártól a megerősített rendőri jelenlétnek, a közterület-felügyelőnek, és a Vármegyei Kormányhivatalnak hála rendszeres razziák valósultak meg a hulladékgazdálkodással kapcsolatos bűncselekmények felszámolása érdekében. 2024.02.28-án az érintett hatóságok részvételével egyeztetést szerveztünk, amin a Kormányhivatal Hulladékgazdálkodási Osztálya részletesen beszámolt a vonatkozó szabályozás változásairól, amiről tájékoztattam a Város Népét is kérve, hogy segítsenek a bűncselekmények felgöngyölítésében. A közrendvédelmi munkát ösztönzendő, 2024-ben összesen 20 millió forint támogatást nyújtottunk a munkában közreműködő szerveknek: a Rendőrségnek, a Polgárőr egyesületeknek és a Vadásztársaságnak. Sajnos a közrend helyzete tovább romlott: augusztusban a nyílt utcán estek egymásnak emberek gumilövedékes fegyverekkel. Ez azt mutatja számomra, hogy a Rendőrőrs eseti megerősítése nem elégséges,

továbbra is cél kellene legyen az Őrs állandó létszámának a növelése.

Alpolgármesterként

idén is folytattam az Ercsi Híradó szerkesztésének és terjesztésének az irányítását.

A szerkesztési munkák kapcsán rendszeresen beszámoltam az Ercsi Híradó hasábjain a fontosabb városi fejleményekről, illetve kapcsolatot tartottam a Város intézményeivel és szervezeteivel, hogy a munkájukról rendszeresen olvashassanak a Lapban. Az újság terjesztése érdekében folyamatosan kapcsolatot tartottam azokkal önkéntesekkel is, akik vállalták, hogy hónapról-hónapra kézbesítik a Város Népének az Önkormányzat Lapját, illetve a Tiszti lakótelep környékén magam is részt vettem a kihordásban. A lapkihordásban 2021 óta részt vállalt, összesen 51 önkéntes munkáját a március 15-i ünnepségen emléklappal ismertük el. Az önkéntesek áldozatos munkáját ezúton is köszönöm!

Márciusban értesültem arról a sajnálatos fejleményről, hogy

a Hétszínvirág Óvodában számos szülő panaszt, majd feljelentést tett kiskorú veszélyeztetésének gyanújával.

Emiatt felfüggesztésre került egy időre az intézmény igazgatója, majd július végén lejárt a szerződése is. Mivel köztudomásúvá vált, hogy a Város Népének egy számottevő része nem fogadja el, hogy a korábbi igazgató folytassa a munkáját, minden döntési helyzetben azt képviseltem, hogy a vizsgálatok lezárásáig őt hiba lenne óvodai feladatokkal megbízni. Tartózkodtam az igazgatói pályázatának az elfogadásától júliusban, nemmel szavaztam a megbízott igazgatóként történő kinevezéséről októberben, illetve a helyzet mihamarabbi megoldása érdekében amellett érveltem, hogy az újabb álláspályázat győztese azonnal munkába állhasson az óvodában. Mindezek ellenére a Testületi többség októberben a korábbi igazgató újbóli megbízásáról döntött, majd novemberben arról is, hogy a tanév végéig mindenképpen megbízott igazgatói feladatokat fog ellátni az óvodában. Az ügyben többször személyes egyeztetésre, tájékoztatásra hívtak a Hétszínvirág Óvodába, novemberben pedig az érintett szülők egy része is megkeresett fogadóóra keretében.

Szeptemberben

részt vettem az elmúlt 10 év legmagasabb vízállását hozó árvíz elleni védekezésben.

Homokzsákokat töltöttünk és pakoltunk, a vízszint azonban szerencsére elmaradt a komolyabb veszélyt jelentő szintektől.

Októbertől képviselőként az egész Városért érzett felelősséggel képviseltem a júniusi önkormányzati választáson a képviseletére felhatalmazó 1135 helyi szavazót, akiknek a felhatalmazását ezúton is köszönöm!

Az alakuló ülésen igyekeztem felhívni a figyelmet a számtalan szabálytalanságra, azonban az aggályaim siket fülekre találtak a városvezetés részéről. Miután az önkormányzati választást követően egyszer sem került sor semmiféle egyeztetésre az Önkormányzat mellett működő bizottsági struktúráról, továbbá még azzal sem tisztelte meg a városvezetés az általam képviselt helyieket, hogy tájékoztasson, hogy milyen önkormányzati feladatot szánna nekem a következő ciklusban: nem vállaltam semmilyen bizottsági tagságot. A további előrelátó és takarékos működés mellett próbáltam érvelni, mikor a városvezetés novemberben rendkívüli ülés keretében 28 millió forintnyi tartalék elköltéséről döntött, de az érveim nem befolyásolták a szavazás végkimenetelét. A novemberi Testületi ülésen újra

a törvényes működéshez való visszatérésre szólítottam fel a városvezetést,

azonban a válasz csak arrogáns kioktatás volt. Próbáltam meggyőzni a Testületet a Város általam vélt érdekeiről a közétkeztetési szerződés rendkívüli módosítása, illetve a helyi adók ügyében, de a véleményemmel mindkét esetben egyedül maradtam.

Minden esetben állok a Város Népének szolgálatára a mindennapokban is,

lehetőség szerint igyekszem segíteni a hozzám fordulók számára a kisebb napi problémák megoldásában is.

Így sikerült közreműködnöm a legkülönbözőbb ügyek előmozdításában: helyi adókkal kapcsolatos problémák rendezésétől telekosztási, falopási, közvilágítási ügyeken, munkásszállókkal kapcsolatos problémákon keresztül, közterületek kaszálásáig és gondosórák igényléséig.

Szükség esetén helyettesítettem Szabó Tamás polgármestert,

elbíráltam rendkívüli települési támogatási kérelmeket, megbízására képviseltem az Önkormányzatot számos esetben.

Alpolgármesterként rendszeresen tartottam a kapcsolatot

az önkormányzati intézmények vezetőivel, az önkormányzat részvételével működő gazdasági társaságokkal és társulásokkal, az önkormányzat megbízott szakembereivel, a Horvát Nemzetiségi Önkormányzattal, a helyi társadalmi és sportszervezetekkel, a társhatóságokkal, illetve helyi vállalkozásokkal. Részt vettem a Hétszínvirág Óvoda, a Napfény Óvoda és az Iskola ballagási ünnepségein, a Művelődési Ház helyiségeinek névadó ünnepségén, a Szociális Szolgálat ellátottügyi tanácskozásán, mint az intézmény fenntartójának a képviselője, illetve a Napfény Óvoda és az Iskola karácsonyi ünnepségén. Részt vettem a Gyermekvédelmi Tanács városi és járási konferenciáján egyaránt. Részt vettem a Fejérvíz ZRt Önkormányzati Tanácsának ülésén Székesfehérváron, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének konferenciáján Ercsiben és a Kisvárosok Szövetségének konferenciáján Visegrádon. Folyamatosan tartottam a kapcsolatot az Önkormányzat pályázatíróival, projektmenedzsereivel, közbeszerzési szakértőivel, műszaki ellenőreivel és ügyvédjeivel. Rendszeresen egyeztettem a Magyar Államkincstár munkatársaival. Részt vettem több alkalommal a Szent László-völgye Kistérségi Társulás tanácsülésein Martonvásáron. Részt vettem a helyi rendőrök tiszteletére Szent György napján, illetve a helyi vállalkozóknak adott fogadásokon.

Beszédet mondtam

az első adventi gyertyagyújtás alkalmából, videóüzenetben köszöntöttem a Város Népét Újév alkalmából, illetve tortát adtam át az Önkormányzat nevében a Napfény Óvoda ballagóinak. Képviselőtársaimmal koszorúztam az Eötvös József halálának évfordulóján rendezett megemlékezésen, a március 15-i ünnepségen, a Magyar Hősök Emléknapján, a Nemzeti Összetartozás Napján, a mohácsi csata emléknapján tartott megemlékezéseken, illetve Eötvös József születésének évfordulóján.

Lehetőségeimhez mérten részt vettem a városi rendezvényeken, megemlékezéseken.

A teljesség igénye nélkül: jelen voltam a Művelődési ház irodalmi és történelmi előadásain, számos kiállításmegnyitón, a Déryné program és a Felvonási Tünetek Színházi Műhely előadásain, egy jótékonysági koncerten, számos sporteseményen, az adventi gyertyagyújtásokon és a városi Karácsonyon, a Gyereknapi programokon, a Pedagógus-napi ünnepségen, az Ercsi Pikniken, a Holokauszt-megemlékezésen, az Eötvös Napok számos programján, az Idősek Napja alkalmából rendezett ünnepségen, az aradi vértanúk kivégzésének emléknapján és az október 23-i megemlékezésen, továbbá a Honvéd Nyugállományúak Klubja, az Eötvös József Nyugdíjas Klub, a Nosztalgia Táncklub Baráti Kör és a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat rendezvényein.

Az eddigiekben leírt önkormányzati munkámon felül fontos személyes eredményemnek tartom, hogy

az elnökségemmel működő Falanszter Egyesület 2024-ben is aktív volt a Város életében.

Egyesületünk részt vett az adventi időszakban több jótékonysági akcióban, szemétszedésen a Föld Napja alkalmából, az Iskola Szülői Munkaközösségi Bálján, a Majális keretében rendezett főzőversenyen, a Szociális Szolgálat Bálján és a Duna-parton rendezett Börzén, valamit Gyereknapi rendezvényt szervezett Sinatelepen.

A tiszteletdíjam a szóban forgó időszak alatt összesen nettó 6 567 767 Ft volt. Bízom benne, hogy a közreműködésemnek is köszönhetően már elnyert pályázati források, és a beszámolómban részletezett munkám alapján ezt a ráfordítást arányosnak fogja találni a Város Népe!

A 2023. évi beszámolómat azzal zártam, hogy bízom benne, hogy az akkor még elbírálás alatt álló pályázataink eredményeként mégtöbb fejlesztésről tudok majd beszámolni. Sajnos a támogatási források folyósításának kormányzati leállítása miatt ezek a projektek nem tudtak elindulni,

a Város második bölcsődéjének felépítését azonban befejeztük, a hivatalba lépett városvezetés számára pedig jelentős tartalékokat és támogatási forrásokat hagytunk, így jó lelkiismerettel tekintek vissza a mögöttünk hagyott esztendőre.

Képviselőként a jövőben is kiemelt figyelmet kívánok fordítani a Város költségvetési helyzetére, a városfejlesztés, közterület-fenntartás és a közbiztonság helyzetére, de természetesen minden más ügyben is állok a Város Népe rendelkezésére!

Ercsi, 2024. november 30.

Tisztelettel,

Fischer Ádám

alpolgármester

komment
Címkék: KÖZÖS ERŐVEL

A bejegyzés trackback címe:

https://ercsifalanszter.blog.hu/api/trackback/id/tr718767548

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása