[H E L Y Z E T] Ercsi Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 2018. március 19-én nyílt ülést tartott, melyen összesen 6 napirendi pontot tárgyaltak. (Mi az a Képviselő-testület?) Az ülésen a 9 Képviselőből 6 vett részt. Az ülésről készült jegyzőkönyv elérhető a város honlapján.
[P L U S Z] Az Önkormányzat még 2016-ban kérelmet nyújtott be az úgynevezett Nemzeti Szabadidős – Egészség Sportpark Program keretében. Ez a kérelem eredetileg 3 db sportpark és egy 400 méteres futókör kialakításáról szólt. Az ülésen elhangzott, hogy az illetékes fejlesztési miniszter támogató döntést hozott, igaz a döntés értelmében végül sajnos csak 1 db sportpark és a futókör épülhet meg. A sportpark a Tiszti lakótelepen, a Bercsényi út elején, a termelői piacnak is helyt adó tér egy részén kerül kialakításra úgy, hogy a piac működését ne akadályozza. Legalább 150 m2 alapterületű, gumi talajú lesz, és legalább 15 db sporteszközt fog tartalmazni. Ezek olyan szabadtéri testedző eszközök, amelyeken a sportolni vágyók többek között húzódzkodhatnak, erősíthetik hát-, vagy has-izomzatukat. A szintén gumi talajú, 125 cm széles futókör a Kinizsi pálya körül létesül. A beruházásokhoz az Önkormányzatnak 1 016 000 Ft önrészt kell biztosítania, amit a képviselők meg is szavaztak. A Falanszterünk fejlődik, hiszen a város népe számára újabb lehetőség nyílik a sport és az egészséges élet iránti szükségletének ingyenesen, és helyben történő kielégítésére.
[M Í N U S Z] A Képviselő-testületi ülésen újra szóba került a leromlott állapotú Sportcsarnok ügye. A tetőszerkezet beázása, és a szellőztető rendszer hiányosságai olyan mértékűvé váltak, hogy az ülés előtti hétvégére szervezett bajnoki kézilabda mérkőzést sem lehetett a csarnokban lejátszani. Győri Máté polgármester ezúttal is elmondta, hogy jelenleg nem a város a Sportcsarnok üzemeltetője, viszont a fenntartó Dunaújvárosi Tankerületi Központ azt az ígéretet adta, hogy a következő tanév előtt el fogják végezni a tetőszerkezet teljes cseréjét. Ezúttal már arról is szó volt, hogy van rá esély, hogy a Tankerületi Központ elvégzi a szellőztetőrendszer korszerűsítését is.
Hogyan juthatott ilyen helyzetbe városunk Sportcsarnoka, mikor az országot és a várost is vezető fideszes többség szerint Magyarország sportnemzet, sőt mi több: spotnagyhatalom? Hiszen statisztikák szerint például a lakosság számához viszonyítva Magyarország szerezte a harmadik legtöbb olimpiai érmet az újkori olimpiák történetében. Csarnokunk névadója, az ercsi születésű Baczakó Péter is olimpiai bajnok. A kormánynak pedig szívügye a sport támogatása. 2010 óta 1 475 milliárd forintot költöttek ilyen célra. A rengeteg támogatás túlnyomó része viszont az élsportba, a versenysportba ömlik. Labdarúgó stadionokra 350, a vizes világbajnokság megrendezésére mintegy 130 milliárd forintot költött az Állam.
Gólics Ildikó, a Pénzügyi, Fejlesztési és Közbiztonsági Bizottság elnöke a felcsúti focicsapatnak való szurkolással elnyert ajándékutalvánnyal | Fénykép: https://www.facebook.com/felhasznalo.ercsi/
photos/pcb.2272860119606417/2272853716273724/?type=3&theater
De mit érnek az olimpiai érmek, ha a nép kétharmada semennyit sem mozog? Ha nemzetközi összehasonlításban is túl magas országunkban a szív- és érrendszeri megbetegedések aránya? Ha Magyarországon a negyedik legnagyobb az elhízottak aránya a világon? Ezeken a statisztikákon a szabadidős sport, a népsport támogatásával lehetne javítani. A rendszeres testmozgás ugyanis előnyösen hat az egészségünkre. Csökkenti egy sor megbetegedés kockázatát, javítja közérzetünket, fokozza állóképességünket, megőrzi szellemi frissességünket. Ez pedig előnyös az ország gazdasága számára is. A rendszeresen mozgók tovább élnek, fittebbek, többet és jobban dolgoznak, több adót fizetnek, ritkábban betegszenek meg, és ha meg is betegszenek, könnyebben, gyorsabban meggyógyulnak. Így gondolja ezt a kormányzat is. A fentebb már említett sportpark program tájékoztatójában így fogalmaznak: „Magyarországon a felnőtt lakosság csak 10-15%-a sportol rendszeresen. […] a lakosság egészségi állapota alapvetően meghatározza az ország teljesítőképességét. Az egészség megőrzésének egyik legfontosabb eszköze a mindennapos sportolás, amelyet leginkább a könnyen hozzáférhető és ingyenes létesítményekkel lehet vonzóvá tenni.”
Az Ercsi Kinizsi új klubháza